26
  Sign in

Bastuesi fiton para përpara se bileta të humbasë - Merr 851 mijë dollarë pagesë

31 jan 2024
Leon Travers 31 jan 2024
Share this article
Or copy link
 • Paratë e mahnitshme nga klienti i Stake .com sjell një pagesë masive prej 851 mijë dollarë
 • Bettor vendosi të fitojë para në fillim të përzgjedhjes së tij të fundit të basteve - Alcaraz të mundë Zverev në turneun e tenisit Australian Open
 • Zverev fitoi 3-1 në sete
 • Nëse bastori nuk do të kishte marrë para, ai do të kishte humbur aksionet e tij prej 74,925,08 dollarësh
 • Cash Perfect Out
 • Një vështrim më i afërt në The Parlay
 • A do të kishit arkëtuar?
Të dish nëse dhe kur të arkëtosh një bast është një vendim me të cilin përballen të gjithë bastorët sportivë. Ndonjëherë, ju bëni thirrjen e duhur; herë të tjera, shkon tmerrësisht keq. Ky artikull shqyrton një bastdhënës i cili mori një ofertë masive prej 851 mijë dollarësh parash dhe bileta u rrëzua.

Cash Perfect Out

"Asnjëherë mos arkëtoni!" Kjo është mantra e shumë lojtarëve të basteve sportive. Arsyeja është e thjeshtë: libralidhësit marrin një pjesë shtesë të pagesës. Prandaj, në afat të gjatë, është (shpesh) më fitimprurëse për lojtarët që të lënë bastet të zhvillohen.

Megjithatë, ndonjëherë, si një bast, ju keni një ndjenjë dërrmuese se një bast duhet të arkëtohet. Është e qartë se diçka në këtë drejtim ndodhi me këtë klient të Stake.com dje.

Pasi kishte rreshtuar një ndeshje me gjashtë këmbë që përfshinte basketboll NBA dhe tenisi Australian Open, lojtari i bastit vendosi me besim një aksion prej 74,925,08 dollarësh. Të gjitha dukeshin mirë pasi pesë përzgjedhjet e para fituan dhe bileta mori shenjat ikonë të kontrollit jeshil.

Me një përzgjedhje tjetër për të shkuar, që ishte basti i bankierit (sipas çmimeve në biletë), klienti vendosi se ishte një kohë e mirë për të marrë para. Ai pranoi ofertën prej 851,908,16 dollarë. Fati i mirë ishte në anën e tij, ndërsa pjesa e fundit e ndeshjes u shkatërrua, duke e bërë këtë një nga fitimet më të mira të parave që kam parë ndonjëherë.

Një vështrim më i afërt në The Parlay

Siç u përmend, paralajmi përmbante gjashtë përzgjedhje (këmbë). Këto u ndanë në mënyrë të barabartë midis NBA dhe Aussie Open si më poshtë:

Ndeshje
Përzgjedhja
Shanset
Indiana Pacers VS Denver Nuggets Fituesi (përfshirë OT) - Denver Nuggets 2.65
Brooklyn Nets VS Nju Jork Knicks Fituesi (përfshirë OT) - New York Knicks 1.70
Hubert Hurkacz VS Daniil Medvedev Fituesi - Daniil Medvedev 1.41
Los Angeles Lakers VS Los Angeles Clippers Fituesi (përfshirë OT) - Los Angeles Clippers 1.25
Anna Kalinskaya VS Zheng Qinwen Fituesi - Zheng Qinwen 1.56
Alexander Zverev VS Carlos Alcaraz Fituesi - Carlos Alcaraz 1.21

Shanset totale për paraqitjen ishin 14,987, e cila shumëzuar me aksionin prej 74,925,08 dollarë, ofroi një pagesë të madhe prej 1,122,951,77 dollarë.

Është e paqartë për momentin e saktë që ky bastdhënës ka goditur paratë; megjithatë, unë mund të bëj një supozim të arsimuar. Shanset e paralesë pa përzgjedhjen Zverev - Alcaraz ishin 12.39, ndërsa shanset për cash out ishin 11.37.

Natyrisht, libralidhësi nuk ofron kurrë shanset e plota për opsionin cash out, kështu që besoj se ishte në të djathtë në fillimin e ndeshjes kur Zverev theu Alcaraz për të kaluar në epërsi 2-0 në setin e parë.

Duke parë numrat, ishte një telefonatë e lehtë për t'u bërë. Vënësi i bastit rrezikonte një 851 mijë dollarë të garantuar për të fituar 271 mijë dollarë shtesë. Nëse ai humbte, ai do të zbriste 75 mijë dollarë

 • Cash Out: 851,908,16 dollarë
 • Alcaraz Win: 1,122,951,77 dollarë
 • Fitimi i Zverev: - 74,925,08 dollarë

A do të kishit arkëtuar?

Pasqyra e bën atë një thirrje të kësaj bote, por çfarë do të kishit bërë në këtë situatë? Ishte vetëm raundi i mëparshëm ku Alcaraz dukej gati i pathyeshëm, kështu që edhe një ndërprerje e hershme e shërbimit nuk do të kishte qenë një shqetësim i madh. Në fund të fundit, ky është një lojtar që shkoi në këmbë me Gjokoviçin në Wimbledon të vitit të kaluar dhe doli në krye.

Nëse dëshironi të testoni njohuritë tuaja sportive me disa baste në faqen numër një të lojërave të fatit në botë për kripto, kodi ynë Stake.com është mënyra e përsosur për të filluar. Ky udhëzues ka të gjithë informacionin që ju nevojitet për ofertën ekskluzive të mirëseardhjes që mund të merrni duke përdorur kodin tonë. Ai gjithashtu thekson bollëkun e promovimeve ekzistuese që mund të shijoni si anëtar.