26
    Sign in

Fitorja Du Plessis do të thotë që Drake humbet 700 mijë dollarë bast

22 jan 2024
Leon Travers 22 jan 2024
Share this article
Or copy link
  • Superylli botëror dhe ambasadori numër 1 Stake Drake është i njohur për vendosjen e basteve sportive mahnitëse
  • Ecuria e keqe e Drake në kategorinë e peshave të mesme UFC vazhdon ndërsa basti i dytë masiv humbet
  • Me koeficientin 1.97, Drake do të kishte fituar 1,379,000 dollarë nëse Strickland do të kishte fituar luftën
  • Stake .com është një nga librat më të mirë sportiv për bastet në UFC
  • Drake Curse Strikes Again
  • Bast në UFC në Stake.com
Drake del i shkurtër me një bast masiv në UFC 297 pasi basti i tij prej 700 mijë dollarësh për Sean Strickland është prishur nga fitorja e Dricus du Plessis me vendim të ndarë.

Drake Curse Strikes Again

Drake është i njohur për vendosjen e mega basteve në Stake.com; megjithatë, shumë njerëz tani po pyesin nëse bastet e tij janë të mallkuara.

Në UFC 281, reperi kanadez shkatërroi 2 milionë dollarë për Israel Adesanya për të mposhtur Alex Pereira, vetëm që kampioni të ndalohej në strofën e fundit.

Për të mos u penguar, Drake vuri bast 500,000 dollarë në Adesanya për të fituar me KO kundër Sean Strictland në UFC 293. Mallkimi goditi sërish pasi Strickland fitoi me pikë pas një paraqitje dominuese.

Tani, me Strickland si kampion në peshën e mesme të UFC-së, sfiduesi i tij i parë ishte i ashpër afrikano-jugor Dricus du Plessis. Bookmakers ende kishin Strickland si një favorit të vogël, dhe ndoshta kjo ishte e mjaftueshme për të bindur Drake për ta mbështetur atë.

Këngëtarja hodhi 700,000 dollarë për Strickland për të fituar (me KO, TKO, paraqitje ose me pikë). Me koeficient 1.97, Drake do të fitonte 1,379,000 dollarë nëse kampioni do të kishte ruajtur titullin e tij.

Fatkeqësisht, nuk ishte menduar të ishte. Pas një lufte me pesë raunde, Dricus du Plessis mori dremitje, me dy nga tre gjyqtarët që shënuan atë në favor të tij, 48 - 47.

Duhet të theksohet se famëkeqi 'Drake Curse' shtrihet përtej kampionatit Ultimate Fighting. Ai vuri një bast 1 milion dollarë për Argjentinën për të fituar finalen e Kupës së Botës FIFA në kohë normale. Sigurisht, djemtë e Messit fituan, por ishte në penallti, kështu që Drake nuk mori asnjë pagesë.

Bast në UFC në Stake.com

Stake është partneri zyrtar i basteve i UFC në Amerikën Latine dhe ka partneritet me disa luftëtarë të profilit të lartë, gjë që nxjerr në pah angazhimin e saj ndaj këtij sporti.

Dëshmi të mëtejshme për këtë mund të shihen në thellësinë e tregjeve që ofron për kartat UFC Fight Night dhe Pay Per View. Ai gjithashtu ka transmetim të drejtpërdrejtë në shumicën e ngjarjeve, kështu që klientët mund të shikojnë luftimet dhe të vendosin baste pa pasur nevojë të largohen nga platforma.

Stake ofron një bollëk promovimesh të lidhura me UFC, duke përfshirë Sigurimin e Vendimit të Split dhe Fitime të Dyfishta në periudha të caktuara. Ky është si shtesë e bonusit të mirëseardhjes së përputhshme të depozitës që lojtarët e rinj mund të marrin duke përdorur kodin tonë ekskluziv të promovimit të Stake.com .

Sigurisht, Stake Sportsbook ofron shumë më tepër se bastet UFC. Ai mbulon më shumë se 30 sporte, të tilla si futbolli, futbolli, hokej mbi akull dhe basketbolli, kështu që ka gjithmonë diçka për të vënë bast nga një bollëk ngjarjesh ndërkombëtare.