Sign in
  Sponsorizimet Stake

  Sponsorizimet Stake

  Një shenjë e pranisë dhe ndikimit në rritje të Stake mund të shihet në sponsorizimet dhe partneritetet bashkëpunuese të profilit të lartë. Lexoni për të mësuar rreth:

  • Sponsorizimet e Stake.com
  • Drake
  • Klubi i Futbollit Everton
  • Klubi i Futbollit Watford
  • UFC (Ultimate Fighting Championship)
  • Boks në Japoni
  • Liga e Rugbit në Brazil
  • Vëllezërit Fittipaldi
  • Sponsorizimet e aksioneve - Pyetjet e shpeshta

  Sponsorizimet e Stake.com

  Stake.com u krijua vetëm në 2017; megjithatë, tani është libri sportiv dhe kazinoja më e madhe në botë për kriptovalutat. Ka shumë faktorë që kanë kontribuar në suksesin e tij - një prej të cilëve janë sponsorizimet.

  Nga bashkëpunimet unike me muzikantë të famshëm hip-hop deri te të qenit partneri kryesor i një ekipi futbolli në Premier League , Stake ka krijuar partneritete të ndryshme që kanë ndihmuar në rritjen e ndërgjegjësimit të markës për këtë faqe kumari.

  Këtu është një hyrje në partneritetet kryesore të Stake.com për vitin 2022.

  Drake

  Udhëtimi i Drake me Stake filloi thjesht si lojtar. Superylli kanadez i hip-hop-it njihej si një kumarxhi entuziast me një interes të madh për kriptomat. Është e qartë se Stake.com ishte një përshtatje e natyrshme për të.

  Nuk u desh shumë kohë që Stake.com dhe Drake të krijonin një partneritet bashkëpunues. Muzikanti është shfaqur në disa transmetime të drejtpërdrejta duke luajtur lojërat e tij të preferuara - dhe zakonisht duke vënë baste shuma masive.

  Duke qenë se Drake ka mbi 100 milionë ndjekës në Instagram, ky partneritet unik është i madh për përhapjen e markës Stake .

  Klubi i Futbollit Everton


  Stake-Sponsorships-Everton

  Në korrik 2022, Stake u bë partneri kryesor dhe sponsori kryesor i fanellave të skuadrës së Premier League , Everton FC. Marrëveshja shumëvjeçare është më e madhja në historinë 144-vjeçare të klubit, e cila nxjerr në pah statusin dhe fuqinë në rritje të Stake brenda sektorit të basteve sportive dhe kazinove online.

  Tashmë, Stake ka disa promovime emocionuese të lidhura me Everton , të cilat me siguri do të tërheqin tifozët e këtij klubi Merseyside . Oferta e garantuar e pagesës nëse Toffees shënojnë dy gola në një ndeshje të Premier League ia vlen të ndahet.

  Megjithatë, është 'Rruga e Everton drejt Glory Cash Drops' ajo që bie në sy. Këtu, Stake.com po shpërndan para falas pas çdo fitoreje të Everton në garat vendase të kupave të këtij sezoni. Me 5,000,000 dollarë që do të hidhen në komunitetin e Stake nëse Everton fiton Kupën FA, shumë bastorë do të shpresojnë që të arrijnë në Wembley.

  Klubi i Futbollit Watford

  Partneriteti i Stake me Watford Football Club filloi në vitin 2021 kur Hornets nënshkruan një marrëveshje sponsorizimi prej 5 milionë funte në vit. Në atë kohë, Watford luante në Premier League , por ata u rrëzuan në fund të sezonit 21/22.

  Pavarësisht se tani luan në EFL Championship , Stake mbetet sponsori krenar i fanellave të këtij klubi londinez. Ashtu si Everton , ka disa promovime yjore të Stake.com në dispozicion kur Watford është duke luajtur.

  Stake-Sponsorships-Watford

  Sergio Aguero


  Duke vazhduar me futbollin, Stake.com ka një partneritet me golashënuesin rekord të të gjitha kohërave të Manchester City , Sergio ' Kun ' Aguero. Pasi u tërhoq nga futbolli profesionist në vitin 2021, Aguero tani ndan pasionin e tij për sportin, esports dhe transmetimin me komunitetin Stake .

  Ai shpesh ndan njohuritë e tij për lojën e bukur dhe është i njohur për përmbajtjen e tij më të vlerësuar në mediat sociale. Me afrimin e shpejtë të Kupës së Botës 2022, Sergio do të luajë një rol kyç në mbulimin e Stake , kështu që shikoni për disa promovime emocionuese, veçanërisht në ndeshjet e Argjentinës.

  UFC (Ultimate Fighting Championship)

  Stake është partneri zyrtar i basteve të UFC -së në Amerikën Latine, Azi dhe tani në Brazil, i cili është tregu i dytë më i madh i organizatës. Meqenëse këto janë rajone kyçe për Stake , ky partneritet është një ndeshje e krijuar në parajsë.

  Stake.com dhe UFC do të bashkëpunojnë për të përmirësuar përvojën e basteve për fansat e MMA . Tashmë ka disa promovime intriguese, ku të preferuarat tona janë Fight Night Double Winnings.

  Jose Aldo


  Duke qenë se Stake është partneri zyrtar i basteve i UFC -së në Brazil, kompania e basteve vendosi të sjellë Jose Aldo si ambasador të markës.

  Aldo është një legjendë e gjallë në botën e arteve marciale të përziera, dhe ish-kampioni i UFC -së në peshën pupla është ende një short masiv sot. Jose Aldo ka millions fansa - jo vetëm në Brazilin e tij të lindjes, por në të gjithë botën, dhe Stake i mirëpret të gjithë në komunitetin e tij me përmbajtje ekskluzive dhe promovime speciale.

  Israel Adesanya


  Last Stylebender ka qenë ambasador i markës Stake.com që nga viti 2021. Adesanya është aktualisht një nga kampionët më dominues të UFC -së, pasi ka mbrojtur titullin e tij në peshën e mesme në disa raste tashmë.

  Si Stylebender ashtu edhe Stake nuk përballen kurrë me një sfidë - qoftë Issy që përballet me peshat e mesme më të vështira në planet apo Stake që pranon baste me 7 shifra në ndeshjet e tij.

  Përveç Aldo dhe Adesanya , Stake.com ka shtuar Karen 'Alexa' Grasso Montes në listën e ambasadorëve të markave të bazuara në UFC . Kandidatja kryesore për peshën e fluturimit premton të jetë një forcë brenda tetëkëndëshit për shumë vite në vijim, kështu që mbani një sy hapur për promovime speciale kur ajo është duke luftuar.

  Boks në Japoni

  Duke kërkuar të rrisë ndërgjegjësimin e markës në Azi, Stake.com filloi të sponsorizojë boksin në Japoni në vitin 2022. Ndër meçet e tij të para ishte Gennadiy Golovkin kundër Ryota Murata, të cilën Triple G e fitoi me një TKO në raundin e nëntë.

  Stake premton të emocionojë komunitetin e tij të bastorëve sportivë me shanset më të larta në boks dhe promovime të klasit të parë ndërsa vazhdon të ndihmojë boksin të rritet në Japoni.

  Liga e Rugbit në Brazil

  Rugbi nuk është sporti i parë që të vjen në mendje kur mendon për Brazilin; megjithatë, Stake është i vendosur të luajë një rol në sjelljen e lojës në rrjedhën kryesore.

  Si sponsorë të këmishave si për skuadrat e meshkujve ashtu edhe për femrat, ju do ta shihni markën ndërsa ekipi i Ligës Braziliane të Rugby garon në Kupën e Botës 2022 në Angli.

  Vëllezërit Fittipaldi

  Nipat e legjendarit Emerson, Pietro dhe Enzo Fittipaldi janë pjesë e familjes së Stake . Pietro ka pasur qëndrime në F1 ndërsa ka konkurruar edhe në Indy 500 si pjesë e Serisë IndyCar. Vëllai i tij, Enzo, është një shofer F2.

  Së bashku me Stake , fansat e motorsportit mund të presin transmetime ekskluzive të Twitch gjatë fundjavave të garave F1, me vëllezërit që ndajnë njohuritë dhe përvojën e tyre.

  Sponsorizimet Stake - Pyetjet e shpeshta

  Cilat skuadra futbolli sponsorizon Stake ?

  Aktualisht, Stake sponsorizon klubin e Premier League , Everton FC, dhe Watford FC - të cilët po luajnë në EFL Championship këtë sezon.

  A sponsorizon Stake transmetuesit Twitch ?

  Po, po. Stake ka sponsorizime ose marrëveshje promovuese me disa transmetues të Twitch , duke përfshirë TrainwrecksTV të njohur dhe Adin Ross.

  Kur filloi Stake sponsorizonte Everton ?

  Stake u bë sponsori kryesor i fanellave të Everton Football Club në korrik 2022.

  A luan vërtet Drake në Stake ?

  Po, ai me siguri e bën. Edhe përpara partneritetit të tij bashkëpunues, Drake ishte anëtar i komunitetit të Stake .