Sign in
  Transmetuesit e njohur Stake.com

  Transmetuesit e njohur Stake.com

  Transmetuesit e kazinove të Stake janë të njohur për vendosjen e basteve masive. Shikoni disa nga personalitetet më të mëdha që aktualisht rrotullojnë bobinat.

  • Transmetuesit e kunjit
  • Pse të shikojmë Transmetuesit e Kunjit?
  • Transmetuesit më të mirë të aksioneve
  • TrainwrecksTV
  • xQc
  • Adin Ross
  • Roshtein
  • Drake
  • ClassyBeef
  • Xpozuar
  • NELK Djemtë
  • SteveWillSendIt
  • Syztmz
  • Frank Dimes
  • DeuceAce
  • Stake.com Streamers - FAQ

  Transmetuesit e kunjit

  Ka shumë më tepër në Stake.com sesa kodet promocionale , lojërat e kazinosë dhe bastet sportive. Për t'u zhytur në përvojën e plotë, duhet të shikoni transmetuesit më të njohur Stake.com .

  Transmetuesi Stake është dikush që transmeton veten përmes një shërbimi transmetimi të drejtpërdrejtë, siç është Twitch. Ata luajnë lojëra kazino, ndajnë parashikime dhe këshilla sportive dhe çdo gjë tjetër që lidhet me faqen numër një në botë të lojërave të fatit crypto .

  Pse të shikojmë Transmetuesit e Kunjit?

  Si kumari në internet ashtu edhe transmetimi janë forma argëtimi, gjë që krijon një recetë argëtimi. Transmetuesit Stake janë zakonisht lojtarë me përvojë me personalitete të shkëlqyera. Për më tepër, kur shijoni një transmetim kazino, aksionet janë shpesh të larta - shumë të larta!

  Nëse ende nuk e keni përjetuar në veprim një transmetues Stake , po humbisni. Është njësoj si të jesh në një kazino dhe të tërhiqen nga tavolinat e lojërave ose ruletit kur një lojtar është në zjarr dhe bën baste të mëdha.

  Gjithashtu, lojtarët e rinj mund të mësojnë shumë nga transmetuesit më të mirë Stake.com . Këta kumarxhinj dinë të bastojnë, kështu që ju mund të gjeni disa këshilla dhe truket kryesore që ndoshta nuk i keni ditur më parë.

  Transmetuesit më të mirë të aksioneve

  Kush është transmetuesi më i mirë Stake.com është i hapur për debat. Të gjithë kanë të preferuarat e tyre personale për një arsye ose një tjetër. Ka një sërë personazhesh energjikë brenda komunitetit të transmetimit të drejtpërdrejtë Stake.com .

  Këto variojnë nga yjet e famshëm të hip-hop-it si Drake te ish-fanatiku i Call of Duty TrainwrecksTV dhe mbreti i Twitch - xQc. Le të zhytemi pak më thellë në disa nga emrat më të njohur për t'i mbajtur sytë hapur:

  TrainwrecksTV


  Shumë njerëz e quajnë Tyler Niknam - i njohur si TrainwrecksTV - fytyra e Stake. Prej disa kohësh ai sponsorizohet nga faqja e lojërave të fatit, por edhe bastet e para, që do të thotë se luan me paratë e veta.

  Nuk është e pazakontë të shohësh Trainwrecks duke luajtur lojëra elektronike si Starz or the Hand of Midas për $1,000+ për rrotullim. Kur bast shuma kaq masive, fitimet e tij mund të jenë gjithashtu të mëdha. Deri më sot, pagesa më e madhe e Trainwrecks nga Stake Casino është 22,500,000 dollarë në Might of Ra të Pragmatic Play .

  xQc


  Felix Lengyel , i njohur më mirë si xQc , ka më shumë se 10 milionë ndjekës në Twitch. Tani, ish-programi i Overwatch është zgjeruar në transmetime të drejtpërdrejta të lojërave të fatit. Ashtu si TrainwrecksTV, xQc gjithashtu sponsorizohet nga Stake .

  Pas një artikulli të botuar në Bloomberg, xQc u zbuloi ndjekësve të tij se ai kishte vënë bast rreth 700 milionë dollarë në Stake , që është një shumë e çmendur. Ai është gjithashtu i njohur për lojërat me aksione të larta. Pra, ne besojmë se fitorja e tij maksimale është e ngjashme me Trainwrecks , megjithëse ai nuk i ka thënë askujt publikisht se çfarë është.

  Adin Ross


  Adin Ross është një tjetër transmetues i sponsorizuar Stake . Ai ka një marrëveshje që thuhet se vlen rreth 1 milion dollarë në javë. Ross bëri emrin e tij përmes transmetimeve të drejtpërdrejta të Grand Thief Auto dhe lojërave të tjera.

  Aktualisht, Ross është goditur me një ndalim të pacaktuar nga Twitch për sjellje të urryer, megjithëse detajet janë të pakta për sa i përket specifikave të incidentit në fjalë. Megjithatë, ai mbetet një nga emrat më të njohur në kampin Stake dhe është shumë aktiv në mediat sociale dhe platforma të tjera të mesazheve publike.

  Roshtein


  I lindur në Suedi, Roshtein është një i preferuar i fansave me rrymat e tij të lojërave të fatit. Në vitet e fundit, ai e ka bërë Stake.com kazinonë e tij të zgjedhur dhe ju mund ta shikoni atë duke luajtur lojëra elektronike dhe lojëra të tjera pothuajse çdo ditë.

  Roshtein , emri i vërtetë i të cilit është Ishmael Schwartz , ka një fitore më të madhe prej 18,750,000 dollarë. Ai e mori këtë duke luajtur Wanted - Dead or a Wild. Megjithatë, ai ka disa pagesa të tjera 8-shifrore për emrin e tij, kjo është arsyeja pse ai është një nga transmetuesit më të shikueshëm përreth.

  Drake


  Superylli i hip-hop-it, Drake meriton një përmendje, megjithëse ai nuk është një transmetues produktiv Stake.com . Si një tifoz i madh i kësaj platforme të lojërave të fatit të kriptomonedhave, Drake dhe Stake tani kanë krijuar një partneritet bashkëpunues.

  Pa dyshim, kjo do të bëjë që muzikanti të bëjë edhe disa transmetime të drejtpërdrejta me Stake. Megjithatë, ndryshe nga shumica e transmetuesve, Drake nuk është një lojtar masiv i lojërave elektronike. Ai preferon tavolina ruletë me kufij të lartë dhe baste sportive - të cilat Stake i ofron me bollëk.

  Stake-vs-Drake

  ClassyBeef


  Classybeef , ndryshe nga shumica e transmetuesve të Stake, është një ekip lojtarësh që kombinojnë aftësitë, njohuritë dhe vlerën e tyre argëtuese për të maksimizuar fitimet dhe argëtimin.

  Ekipi prej shtatë vetash, i cili filloi si një dyshe, vjen nga e gjithë Evropa, por tani mblidhet në Maltë, e cila njihet si një qendër lojërash fati në Evropë.

  Zakonisht do ta zbuloni këtë grup duke luajtur lojëra elektronike të njohura në Stake ku ata shpesh përfshijnë elementin e tyre konkurrues dhe përballen me njëri-tjetrin në një betejë për atë se kush mund të bëjë më shumë para në një periudhë të caktuar kohore.

  Xpozuar


  Ndërsa shumë transmetues Stake filluan karrierën e tyre duke luajtur videolojëra të ndryshme përpara se të afroheshin me sponsorizime të lojërave të fatit, Xposed e filloi procesin me paratë e tij dhe ende e përdor pikërisht atë deri më sot.

  Xposed shpesh përmendet si djaloshi që fitoi 4.7 milionë dollarë në një rrotullim të vetëm ndërsa Adin Ross po e shikonte drejtpërdrejt në transmetim, por është e vështirë të argumentosh me faktin se ai është ende një sukses i vetë-bërë.

  Pa marrë parasysh se çfarë lloj lojërash kazinoje jeni duke parë, ka të ngjarë të gjeni Xposed duke e luajtur atë në një moment brenda seksionit të kazinosë në internet Stake .

  NELK Boys


  Boys e NELK janë njohur prej disa vitesh në platformat e mediave sociale si një grup që kryen shaka të guximshme ndaj familjes, miqve dhe publikut të gjerë.

  Shumë njerëz i njohin gjithashtu me moton dhe mallrat e tyre " Full Send ", ku "dërgo" përdoret si një term për të treguar se ata po shkojnë gjithçka.

  Kjo është padyshim një moto që ata e kanë jetuar tani që po luajnë kumar me Stake , pasi ata janë të njohur për stilin e tyre të lartë të rrotullimit që rezulton në fitore të mëdha dhe humbje të mëdha.

  SteveWillSendIt


  SteveWillSendIt është një argëtues në zemër, që ka evoluar nga ditët e tij në NELK Boys në një transmetues të Kunjit. Ndonëse kjo mund të duket si një ulje e relaksuar, nuk është asgjë tjetër veçse, pasi ky transmetim i veçantë i Stakeit ofron një përvojë kumari me intensitet të lartë dhe të lartë për ata që shikojnë.

  Ai mund të mos jetë i panjohur për lojërat me lojëra elektronike, por zakonisht do ta gjeni duke shfrytëzuar sa më shumë ndërveprimet e drejtpërdrejta në seksionin "Tregtar i drejtpërdrejtë" i Stake . Pa krijuar një atmosferë të vështirë ose të tensionuar, ai bën një punë të shkëlqyeshme për të sjellë në dhomë markën e tij të argëtimit, duke bërë shaka me tregtarët e drejtpërdrejtë ndërsa luan.

  Syztmz


  I lindur në Australi dhe tani që jeton në Kanada, Syztmz është një kumarxhi i ndershëm që e mban zemrën në mëngë. Kur bëhet fjalë për të qenë të sigurt se cilët transmetues të Stakeit po përdorin paratë e tyre dhe jo fondet e sponsorizimit, emocionet e shfaqura gjatë një transmetimi të Syztmz janë padyshim organike.

  Do të vini re se shumë nga klipet e tij Dlive shfaqin zhgënjim në rritje në lojërat e lojërave elektronike që ai luan, përpara se modeli i lojës të kthehet dhe shumëzuesit të fillojnë të futen (me sa duket pafundësisht). Nuk ka shumë njerëz atje më argëtues për të parë kur festimet pasojnë.

  Frank Dimes


  Frank duket se bën të pamundurën, duke ofruar një ambient të tillë të qetë dhe të grumbulluar, ndërkohë që nuk shkakton tronditje me festimet e tij shpërthyese.

  Nëse ju pëlqen të shikoni transmetuesit Stake duke luajtur lojërat më të njohura nga zhvilluesit më të njohur të lojërave ndërsa ndërveproni vazhdimisht me bisedën, Frank Dimes mund të jetë transmetuesi më i ri në listën tuaj të ndjekur nga Kick.

  DeuceAce


  Nëse jeni tashmë një fans i Roshtein ose Frank Dimes , atëherë ka një shans të mirë që të keni parë tashmë DeuceAce në një nga transmetimet e tyre. Megjithatë, ne nuk mund të theksojmë mjaftueshëm se sa shumë kjo është larg nga një rast i kryerjes nga një transmetues i njohur.

  Jay dhe Adami janë argëtues natyralë që kanë gjetur industrinë e përsosur për të shfaqur talentet e tyre. Duke kombinuar energjinë e tyre me emocionet e lojërave elektronike dhe lojërave tavoline në Stake, ata krijojnë përmbajtjen përfundimtare për njerëzit që kënaqen duke parë një përvojë të vërtetë kazinoje.

  Stake.com Streamers - FAQ

  A mund të jetë dikush një transmetues i Stake.com ?

  Përgjigja e thjeshtë është po. Në thelb, gjithçka që ju nevojitet është një kompjuter i mirë, një kamerë në internet dhe softuer transmetimi. Më pas, mund të krijoni kanalin tuaj në Twitch dhe të filloni transmetimin.

  Ndërkohë që është e lehtë të filloni, është më e vështirë të krijoni një ndjekës të madh dhe besnik, por nëse përmbajtja juaj është e mirë, entuziastët me të njëjtin mendim do t'ju gjejnë përfundimisht.

  Sa i paguan Stake Trainwrecks ?

  Marrëveshja origjinale e Tyler 'Trainwreckstv' Niknam me Stake ishte për 1,000,000 dollarë në muaj. Megjithatë, ai zbuloi në fillim të vitit 2022 se është shumë më tepër se ajo shumë tani. Natyrisht, vetëm Trainwrecks dhe Stake i dinë hapat, por ai me siguri po gjeneron të ardhura të konsiderueshme nga lidhjet e filialeve.

  Kjo nuk do të thotë se Niknam është në fitim. Ai ka deklaruar hapur se ka humbur millions dollarë përmes lojërave të fatit.

  A ka ndonjë transmetim të rremë Stake ?

  Disa transmetues zbulojnë depozitat dhe tërheqjet e tyre për të provuar se janë të ligjshme; megjithatë, disa refuzojnë ta bëjnë këtë. Një prej tyre është Roshtein , i cili është thirrur disa herë nga të tjerë në komunitetin Stake .

  Një herë, ai po luante Gonzo's Quest gjatë një transmetimi, kur një shikues e pyeti nëse mund të shpjegonte "modalitetin demo". Pas një fitoreje të madhe në Gonzo's Quest, ai hapi një lojë të ndryshme në modalitetin demo për t'ia shpjeguar shikuesit.

  Megjithatë, gjendja e llogarisë së tij ishte e njëjtë, gjë që nuk duhej të ishte. Ai shpejt e mbylli lojën dhe u duk i humbur për fjalët, ndërsa njerëzit në bisedë filluan të pyesin se çfarë kishte ndodhur.

  Kush është transmetuesi më i mirë Stake.com në Twitch ?

  Më e mira është subjektive. Në përgjithësi, ka shumë transmetime të shkëlqyera Stake , duke përfshirë Trainwrecks dhe xQc. Sidoqoftë, varet nga lloji i përmbajtjes që ju pëlqen se cili transmetues është më i miri.